11ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης

Ε Δημοτικού edhmE2

Τοίχος Σημειωμάτων Δασκάλων Σας

video για το μάθημα της πληροφορικής
Ημερομηνία Δημοσίευσης 2016 Nov 08

Το εσωτερικό της κεντρικής μονάδας του υπολογιστή

Δίκτυο και διαδίκτυο

Πληροφορική Για την Ε
Ημερομηνία Δημοσίευσης 2016 Oct 12

Γεια σας παιδιά!

Στην πρώτη ενότητα του μαθήματος μας που μόλις τελείωσε ασχοληθήκαμε με 2 θέματα.

Το πρώτο θέμα αφορούσε την διαχείριση αρχείων και φακέλων στον υπολογιστή σας. Νομίζω πως έχετε πλέον αποκτήσει τις απαραίτητες δεξιότητες και γνώσεις που χρειάζεται για να διαχειριστείτε τα αρχεία σας.

Το δεύτερο θέμα είχε να κάνει με την συζήτηση βασικών εννοιών της πληροφορικής. Νομίζω πως το έχουμε εξαντλήσει το ζήτημα καθώς τα έχουμε εξηγήσει όλα τουλάχιστον σε 4 διαφορετικά μαθήματα. Μπορείτε να βρείτε γραμμένα όλα αυτά από τα αριστερά της οθόνης στην ενότητα ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΑΡΧΕΙΑ.

Διαβάστε όλα αυτά από το αρχείο αυτό. Δεν αποκλείω την γραπτή εξέταση ώστε να βεβαιωθώ πως έχετε κατακτήσει την γνώση αυτή

Καλή χρονιά 2016-2017
Ημερομηνία Δημοσίευσης 2016 Sep 14

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-2017
Καλή χρονιά παιδιά!
Εδώ θα βρίσκεται πολλές πληροφορίες για το μάθημα μας. Να επισκέπτεστε αυτήν την ιστοσελίδα συχνά!